• Trio Hakkında

  Üç tasarımcının ortaklığında 1995 senesinde kurulan Trio, bir çok mimar, iç mimar, fuar firması, reklam ve organizasyon ajansı için hazırladığı yüzlerce projenin sağladığı tecrübeyle, Mayıs 1998 tarihinde Trio Tasarım Tanıtım İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi haline geldi.

  Trio tecrübeli tasarım ekibi ve pazarlama uzmanları ile firmalara, ürün tasarımı, P.O.P (satış noktası), mağaza ve ofis tasarımı, fuar standı tasarımı konularında pazarlamaya yönelik tasarım çözümleri sunmaktadır. Trio sunduğu tasarım hizmeti ile markaların satış zincirindeki önemli halkalarını oluşturarak iletişimsel ihtiyaçlarına görsel ve fonksiyonel çözümler sunmaktadır.

 • Trio'nun Felsefesi

  Trio, atılan adımları takip eden değil; yeni adımlar atan yenilikçi ve takip edilen tasarımlar üretir. Tasarımlarının bütünselliğini sağlamak amacıyla fonksiyon ve estetik ilişkisini, hiyerarşik bir anlayış ile belirler ve tüm tasarımlarını interaktif bir ortamda gerçekleştirir.

  Trio olarak “Tek Yetenekli” olmamak için, basit araştırmalar neticesinde elde edilebilir teorik bilgilere değil geleceği şekillendirebileceğimiz pratik bilgilere yatırım yapıyoruz. Tasarımcılarımız projeleri ele alırken tasarımın her kolunda hizmet verebilme bilinci ile çok yönlü ve bütünsel çözümler üretiyor. Böylece ortaya çıkan tasarımlar hem çekici, hem üretilebilir, hem uygun maliyetli, hemde kolay kullanılabilme özelliklerine sahip olur.

  Kaliteli, kolay ulaşılabilir, hızlı ve konforlu bir müşteri deneyimi sağlamak amacı ile müşterilerimiz ile çalışmaya başladığımız andan itibaren ayrı bir şirket gibi değil; sanki kendi şirketlerine bağlı tasarım departmanı gibi çalışarak müşteri çıkarlarını koruyan ve ona fayda sağlayan çözümler üretmekteyiz.

 • Trio'nun Tasarıma Yaklaşımı

  Tasarım birçok disiplinin bileşkesinden oluşan komplike bir iştir. Ürün tasarımı, iç dekorasyon, fuar standı ya da kimlik projesi olması fark etmez. Her birinde geliştirilen tasarımın istenen fonksiyonu yerine getirmesi ve aynı zamanda kullanıcılara cezp edecek estetiğe sahip olması gerekir. Genel kanının aksine, yaptığımız iş “Sanat” da değildir. Sanatçılar duygularını, doğayı ya da bir olguyu sınırsızca ifade etmeye çalışır. Tasarımcılar ise var olan ihtiyacı ya da problemi belirleyip ona en uygun çözümü üretirler. Sanat eserlerini değerlendirmek kişiden kişiye gör değişen belirsizler taşısa da, ürün tasarımını ya da dekorasyonunu değerlendirmenin ölçülebilir kıstasları vardır. Ortaya çıkan tasarım üretilebilir ya da uygun maliyetli değil ise hedef kitlenin ihtiyaç duyduğu fonksiyonu istenen düzeyde karşılamıyorsa, çıkan sonuç satın alınmıyor ya da verim alınamıyorsa, tasarım başarısızdır.

  Biz Trio olarak başarılı tasarımlar için işin doğasını ve müşterinin isteklerine göre tasarımlarımızı gerçekleştiririz. Müşterilerimiz istekleri konusunda bize yönlendirme yapamasa da kendi doğrularımızı uygulamak yerine, müşterilerimizin esasen bildiği fakat aktaramadığı doğruları ortaya çıkarıp, tasarıma ivme kazandırırız. Kendini anlatmaya, bir karakteri olmayan obje ve mekanlara anlam yükleyip, onlar için tarz veya konsept oluştururuz.

  Trio müşterilerine mantıksal kurgular ve tecrübeleri dahilinde verdiği bilgiler ile tasarım satın alma sürecini kolaylaştırır. Her projenin kendine özgü dinamikleri vardır, bunları fark edip kullanmak deneyim ister. Ancak bu şekilde tasarlanan obje veya mekan olgun, ayağı yere basar ve kendiyle barışık olacaktır.

 • TRIO Hakkında - TRIO Tasarım

  TRIO Hakkında